Podvozek:
Scania P 440 B4×4HZ řady XT

Motor:
řadový šestiválcový vznětový motor o výkonu 324 kW a objemu 12,7 litru, splňující Euro 5

Převodovka:
Dvanáctistupňová automatizovaná převodovka Opticruise s automatickou spojkou, vybavená retardérem.

Vybavení kabiny:

Kabina je vybavena klimatizací a nezávislým vytápěním o výkonu 3kW.
Na jejím levém boku je zásuvka Rettbox-air pro dobíjení akumulátorových baterií a doplňování tlakového vzduchu, zásuvka se při spuštění motoru samočinně odpojí, její součástí je inteligentní nabíjecí zařízení.

Pro spojení slouží analogová vozidlová radiostanice Motorola DM4600, její druhé obslužné místo je u ovládacího panelu čerpadla v zadní části vozu. Ve čtyřech dobíjecích úchytech jsou umístěny ruční radiostanice DP 1400, v dalších čtyřech pak ruční svítilny typu Adalit L-3000 ATEX. V dosahu velitele je výjezdový tablet, Lenovo A10–30.

V opěradlech druhé řady jsou umístěny čtyři dýchací přístroje. Mezi nimi jsou uloženy náhradní tlakové láhve.
Ve střední části kabiny nahoře je umístěna úložná police přístupná od druhé řady sedadel, ve spodní části je umístěna páteřová deska.

V zorném poli řidiče je na 7" displej rádia přenášen obraz ze zadní couvací kamery.

Světelné výstražné zařízení je modročervené kombinace, rampu doplňují přídavná světla na přední masce a boční části nárazníku.

V přední části je uchycen elektrický lanový naviják Ramsey Winch s tažnou sílou ve vodorovné rovině 5t. Pracovní prostor navijáku je vybaven osvětlením typu LED.

Pod navijákem najdeme asanační lištu.

Nástavba:

Karosérie účelové nástavby je vyrobena z hliníkových plechů a profilů technologií prizmatických šroubovaných spojů a lepení.

Prostory pro uložení požárního příslušenství jsou vybaveny roletkami z lehkého kovu s průběžnými madly v celé šířce.  Nástavba je pro usnadnění přístupu k požárnímu příslušenství po obou stranách vybavena plošnými stupačkami v celé délce.

Prostor mezi kabinou a účelovou nástavbou je vybaven pneumaticky vysouvaným osvětlovacím stožárem THZ LED o výšce 5 metrů s celkovým světelným tokem 30 000 lumenů a krytím IP 44. Osvětlovací stožár je vybaven funkcí samočinného složení do přepravní polohy a to i po uvolnění parkovací brzdy.

Osvětlení prostoru okolo nástavby je zajištěno LED zdroji neoslňujícího světla bílé barvy umístěnými na bocích a zadní stěně. Na obou stranách nástavby jsou umístěny LED stavoznaky znázorňující množství hasiva v nádrži na vodu a v nádrži na pěnidlo.

Nádrž na vodu o objemu 4 000 litrů a 240 litrů na pěnidlo je svařená jako jeden celek z nerezavějící o­celi.

Čerpací zařízení dosahuje jmenovitého výkonu 2 000 litrů za minutu při tlaku 10 barů, pěnotvorné přiměšovací zařízení je vybaveno ručně nastavitelnou regulací.

Nástavba je v horní části vybavena přípojným prvkem pro napojení odnímatelné lafetové proudnice.

V pravé zadní skříni na výsuvném úložném prvku jsou umístěny hygienické prostředky, dávkovací zařízení na tekuté mýdlo a dezinfekci a zásobník na papírové ručníky. Do tohoto prostoru je vyvedena hadice napojená na nádrž na vodu a spirálová hadice s ofukovací tryskou.