Začátkem roku 2020 pořídila Obec Hrubá Skála nový dopravní automobil VOLKSWAGEN CRAFTER 2,0 TDI 4x4 103kw s celkovou hmotností do 3500 kg. DA je určeno pro 9 osob, sedadla jsou umístěna ve třech řadách, z toho druhá řada je orientovaná proti směru jízdy, konstrukční řešení druhé a třetí řady sedadel umožňuje pod sedadla umístit úložné boxy z lehkého kovu pro uložení drobného požárního příslušenství. 

Kabina osádky je vybavena analogovou stanicí, třemi dobíjecími úchyty pro ruční radiostanice, dvěma dobíjecími úchyty pro ruční svítilny, dále je vozidlo vybaveno nezávislým topením. 

Osvětlení prostoru okolo DA je zajištěno světly typu LED částečně zapuštěny do bočních stěn a do zadních stěny účelové nástavby. 

Zavazadlový prostor DA je přístupný dveřmi na zadní straně karosérie a je vybaven dvěma plně výsuvnými vodorovnými prvky umístěnými na podlaze, dále pevnými úchyty pro stálé umístění požárního příslušenství a dělící pevnou přepážkou pro oddělení zavazadlového prostoru od prostoru kabiny osádky. 

Barevné provedení červena RAL 3000.  

Výbava a provedení vozidla souhlasí se schválenými technickými podmínkami. 

Základní rozměry vozidla:  

délka: 5986mm  

šířka: 2427mm 

výška včetně pochozí nástavby: 2650mm 

V historii sboru se jedná o vůbec první nový automobil, který nahradil již dosluhující dopravní automobil značky Avia