Technická pomoc - vyproštění koně

V neděli 21.5.2023 v 15:37 byla jednotka povolána k rybníku Věžák ve kterém byl v bahně zapadlý kůň který se nomohl dostat ven. Jednotka SDHo Hrubá Skála na místě zásahu spolupracovala při vyprošťování koně z bláta.

Technická pomoc - spadlý strom

Ve středu 10.5. ve 4:33 byla jednotka povolána ke spadlému stromu přes komunikaci. Jednotka pomocí MPR provedla rozřezání padlého stromu a následně dřevní hmotu uklidila mimo komunikaci.

Požár rodinného domu

Ve středu 26.4. v 13:37 vyjížděla jednotka k požáru střechy rodinného domu na Vyskeř místní část Skalany. Po příjezdu jednotky na místo zásahu byla jednotka jako záloha.

Technická pomoc - spadlý strom

Jednotka byla v pátek 21.4. v 16:21 povolána k spadlému stromu přes komunikaci na Hrubou Skálu. Po příjezdu jednotky na místo zásahu bylo zjištěno, že došlo k pádu stromu na komunikaci, která se úplně neprůjezdná. Jednotka pomocí MPR provedla rozřezání stromu a dřevní hmotu ponechala mimo komunikaci

Technická pomoc - spadlý strom

V neděli 2.4.2023 v 11:14 ke stromu spadlému přes komunikaci poblíž Hrubé Skály. Jednotka provedla průzkum udávaného místa události a nezjistila žádný vyskyt stromu, proto pokračovala dál do části obce Krčkovice, kde rovněž nic nenalezla. Po upřesnění místa události spolupracovala s jednotkou stanice Turnov v odlízení dřevní hmoty a úklidu komunikace.

Technická pomoc - odstranění stromů

V sobotu 4.2.2023 v 6:55 a 8:46 vyjížděla jednotka k stromům spadlým přes silnici následkěm silného větru na Prašivec a k rybníku Krčák. V obou případech jednotka stromy rozřezala a dřevní hmotu uklidila mimo komunikaci.

Požár Troskovice

V sobotu 31. 12. 2022 v 14:32 vyjížděli do Troskovic kde jsme zasahovaly u požáru za kamny, který se následně šířil do příčky místnosti. Hasiči provedli rozebrání příčky a požár lokalizovali. Po rozebrání příčky došlo k odvětrání prostor, dále byl prováděn průzkum termokamerou k vyhledání skrytých ohnisek a následně byl požár zlikvidován.

Transport pacienta

V sobotu 5.11.2022 v 13:06 vyjížděla jednotka na žádost ZZS pomoci s transportem pacienta z horolezeckého hřbitova.

https://hasicihrubaskala.rajce.idnes.cz/5.11.2022_transport_pacienta%2C_horolezecky_hrbitov/

Spadlý strom

V sobotu 27.8.2022 v 15 hodin vyjížděla jednotka ke spadlému stromu na Prokopskou cestu poblíž rozcestí k Myší díře. Po příjezdu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o padlý silný strom zasahující přes celou komunikaci. Jednotka provedla rozřezání pomocí dvou motorových pil a dřevní hmotu ponechala mimo komunikaci.

Pád bezpilotního vrtulníku

Jednotka byla ve čtvrtek 22.9.2022 povolána k pádu bezpilotního vrtulníku do Troskovic. Po příjezdu jednotky na místo zásahu jednotka spolupracovala při hledání stroje. Utvořila rojnici a prohledávala prostor. Po nálezu předmětu se jednotka vrátila na základnu.

Požár Roudný

V sobotu 13.srpna vyjížděla jednotka k nahlášenému požáru rodinného domu. Po příjezdu jednotky na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o nenahlášené pálení klestí, které je pod dozorem.

Požár vyhlídka Práchovna

V pondělí 25. července v 16:09 vyjížděla jednotka k nahlášenému požáru na vyhlídce Práchovna. Jednotka po příjezdu na místo zásahu průzkumem zjistila, že hoří hrabanka a přilehlý strom, plocha cca. 2m2. Jednotka provedela zahašení pomocí zádového vaku a dále provedla rozhrabání zeminy v místě události.